Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poohlédnutí za výstavní sezónou 2011

1. 1. 2012

Mallorská doga – poohlédnutí za výstavní sezónou 2011

 
                               V letošním roce jsem se účastnila několika výstav jak tady v republice, ale i na Slovensku.
Pocity ty mám smíšené, protože pořád trvá, co rozhodčí – to jiný pohled na toto naše plemeno. Ale to nevadí, ono se to časem určitě srovná. Na druhou stranu mám radost, že se řady chovatelů rozšiřují a že ve výstavním kruhu je nás čím dál víc. Tím pádem někdo je první, druhý, třetí …, někomu se to líbí, někomu zase ne, ale všichni první být nemůžeme. Prostě boj je boj. Jednou někdo vyhraje a třeba na příští výstavě je to přesně naopak, ale jak píšu, vše záleží na pohledu rozhodčího.
                               V letošním roce se narodilo v chovatelských stanicích docela dost štěňátek, takže se mohu těšit, že v roce 2012 nás bude opět na výstavách o trochu více.
                               Chci taky připomenout, že některým z nás byl v roce 2011 udělen titul – gratuluji:
 

Datum udělení
Titul
Jméno psa
Majitel
10.02.2011
Český šampion
Djab Nokaut Koll. Zol. Lisi
Manž. Formanovi
01.07.2011
Český šampion
Beuatiful Angie Sugar flower
Eva Pelinková
20.07.2011
Český junior šampion
Badhir od Soutoku Orlic
p. Veverka
31.8.2011
Veterán šampion
Bleky ze Strašických chalup
p. Juhászová

                              
                V další tabulce naleznete přehled vystavovaných zvířat v roce 2011 na jednotlivých výstavách, ale jsou uvedeni jen ti, kteří jsou zapsáni v plemenné knize ČR.
                Možná se někteří z Vás pozastaví nad tím, že nikde nezmiňuji odchovy  CHS Snug. Ale na poslední výstavě v Praze, jsem byla docela nevybíraným způsobem slovně napadena, že prezentuji nevhodné fotografie jejich odchovu, a tím je poškozuji. Takže od této výstavy zvířata z této CHS stanice nebudu již uveřejňovat, ale ani se o nich zmiňovat. Je to škoda, protože jsem zveřejňovala jen fotografie, které byly pořízeny na výstavách a psi jsou na nich vyfotografováni jak se prezentují v den výstavy buď ve statice nebo v pohybu . Moji snahou bylo a je prezentovat zvířata , v co nejlepší pozici a je mi jedno, zda pocházejí z CHS Snug, od Soutoku Orlic nebo AnnJa, já jen chci aby se o plemenu „ Perro de Presa Mallorquin“ co nejvíce vědělo mezi veřejností. A divili byste se, co fotografií končí
klávesou „delete“. Vím, budu tímto zásahem dávat do ústraní i ty jedince, kteří sice mají ve jménu Snug, ale nejsou v majetku této chovatelské stanice, takže pokud si jejich majitelé budou přát zveřejnění, ráda uskutečním.
                A co já považuji za svůj nejlepší úspěch v roce 2011? Asi to, že má fena Anny od Soutoku Orlic v květnu na Klubové výstavě Moloss Clubu získala známku V1, CAC, BOB a stala se Klubovým vítězem ve fenách. A toto prvenství i obhájila na podzimní Speciální výstavě MC v  Nezamyslicích, kde opět získala známku V1, CAC, BOB a odváží i ocenění Vítěz speciální výstavy. A má druhá fena BigShe od Soutoku Orlic, má taky za sebou docela slušnou výstavní sezónu, ale co je u ní hlavní - má rentgeny DKK 0/0 a DLK 0/0 a její bratr Badhir má též DKK 0/0 a DLK 0/1, tak se snad konečně výsledky rentgenů zlepšují, ale to ukáže čas. Je škoda, že tato povinnost rentgenovat je jen tady v ČR a v okolních státech ne.   
                Do roku 2012 přeji všem příznivcům MC vše nejlepší a hodně osobních a chovatelských úspěchů a budu se těšit na shledání ve výstavních kruzích.
 
 
Článek do publikace - Klub. časopis „Moloss Club CZ“
 

Náhledy fotografií ze složky Prezentace PPM 2011