Jdi na obsah Jdi na menu
 


Spec.výs. MC - 11.9.10 Nezamyslice

11. 9. 2010

Dne 11. 9.2010 jsem se rozjela reprezentovat plemeno "Perro de Presa Mallorquin" na Speciální výstavu klubu MC, která se konala na cvičišti v Nezamyslicích. 

Ano, je pravda že nejdříve jsem váhala zda jet nebo raději být doma, jenže pak jsem si řekla, proč nejít prezentovat plemeno, vždyť nás vystavovatelů-majitelů tohoto plemene je tak málo. Vystavovaná plemena byla rozdělana do tří kruhů, takže tři rozhodčí: p.Milan Bíroš, pí. Uschi Eisner a p. Andráš Polgar.

Plemeno PPM posusovala pí. Uschi Eisner z Rakouska.

Tř. mladých -    BigShe od Soutroku Orlic - V1, CAJC, VSV tř.mladých

Tř. otevřená -    Beautiful Angie Sugar flower - V1, CAC, VSV, BOB

Tř. šampiónů - Anny od Soutoku Orlic - V1, CAC

                            Astarta - V2, res.CAC

Tř. seniorů -      Agatha-Gita Snug - V1, Nejl.veterán

Výstava byla celkem dobře zorganizována, až opět na zmatkový závěr vyhodnocování soutěží. Někteří vítězové jednotlivých tříd se ještě oficiálně fotili u fotografky klubu a organizátoři už  vyhlašovali jednotlivé soutěže. Ani ohodnocení jednotlivých psů se neobešlo bez zmatků, vždyť po ukončení výstavy zbylo i mnoho pohárů na stole, a tím nemyslím že se vystavovatelé nedostavili /hojná účast byla/, ale podle mne spíš pohár nedostali, protože se na ně pozapomnělo.  Soudím podle třídy mladých- oceněných známkou CAJC, protože těch pohárů  tam zbylo nejvíce a přitom se závěřečné soutěže zúčastnilo psů dost, ale pohár dostal vždy jen první, ano ostatní taky neodešli s práznou pravda - dostali sponzorské dary, ale ten pohár asi k tomu patřil taky.... Né, že by mi šlo o pohár, ale třeba mě zaráží, že poslední dobou se stalo zvykem, že i psi ocenění známkou CAC dostávají  třeba jen kokardy, místo poháru a to si myslím, že zrovna na klubovou či speciální výstavu nepatří.

Co si jen závěrem více přát: asi to, aby příští akce MC byla ještě lépe zorganizována a byla větší účast vystavovatelů.

 

Náhledy fotografií ze složky Spec.výstava MC 11.9.10 Nezamyslice