Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poohlédnutí za výstavní sezónou PPM 2011

20. 11. 2011

Mallorská doga – poohlédnutí za výstavní sezónou 2011

 

                        V letošním roce jsem se zúčastnila několika výstav jak tady v republice, tak i na Slovensku.

Pocity mám ovšem smíšené, protože pořád trvá, co rozhodčí – to jiný pohled na toto naše plemeno. Ale to nevadí, ono se to časem určitě srovná. Na druhou stranu mám radost, že se řady chovatelů rozšiřují.  Ve výstavním kruhu je nás čím dál více. Tím pádem je někdo první, druhý, třetí … Někomu se to líbí, jinému zase ne, ale všichni první být nemůžeme. Prostě boj je boj.  Jednou někdo vyhraje a třeba na příští výstavě je to přesně naopak, ale jak píšu, vše záleží na pohledu rozhodčího.

                        V letošním roce se narodilo v chovatelských stanicích docela dost štěňátek, takže se mohu těšit, že v roce 2012 nás bude opět na výstavách o trochu více.

                        Chci taky připomenout, že některým z nás byl v roce 2011 udělen titul – gratuluji:

 

Datum udělení

Titul

Jméno psa

Majitel

10.02.2011

Český šampion

Djab Nokaut Koll. Zol. Lisi

Manž. Formanovi

01.07.2011

Český šampion

Beuatiful Angie Sugar flower

Eva Pelinková

20.07.2011

Českýjunior šampion

Badhir od Soutoku Orlic

p. Veverka

31.8.2011

Veterán šampion

Bleky ze Strašických chalup

p. Juhászová

                       

            V další tabulce naleznete přehled vystavovaných zvířat v roce 2011 na jednotlivých výstavách, ale jsou uvedeni jen ti, kteří jsou zapsáni v plemenné knize ČR a SK.

            Možná se někteří z Vás pozastaví nad tím, že nikde nezmiňuji odchovy  CHS S..g.  Ale na poslední výstavě v Praze, jsem byla docela nevybíraným způsobem slovně napadena, že prezentuji nevhodné fotografie jejich odchovu, a tím je poškozuji.  Takže od této výstavy zvířata z této CHS stanice budu uveřejňovat jen okrajově, protože pořád budou patřit do chovu "mallorek" v ČR . Je to škoda, protože jsem zveřejňovala jen fotografie, které byly pořízeny na výstavách a psi jsou na nich vyfotografováni, jak se prezentují v den výstavy, buď ve statice, nebo v pohybu. Mou snahou bylo a je prezentovat zvířata, v co nejlepší pozici a je mi jedno, zda pocházejí z CHS Snug, od Soutoku Orlic nebo AnnJa Bohemia, já jen chci, aby se o plemenu „ Perro de Presa Mallorquin“ co nejvíce vědělo mezi veřejností.  A divili byste se, co fotografií končí klávesou „delete“.  Vím, budu tímto zásahem dávat do ústraní i ty jedince, kteří sice mají ve jménu S..g, ale nejsou v majetku této chovatelské stanice, takže pokud si jejich majitelé budou přát zveřejnění, ráda je uskutečním.

            A co já považuji za svůj nejlepší úspěch v roce 2011? Asi to, že má fena Anny od Soutoku Orlic v květnu na Klubové výstavě Moloss Clubu získala známku V1, CAC, BOB a stala se Klubovým vítězem ve fenách. A toto prvenství si obhájila i na podzimní Speciální výstavě MC v  Nezamyslicích, kde opět získala známku V1, CAC, BOB a odváží i ocenění Vítěz speciální výstavy. A má druhá fena BigShe od Soutoku Orlic, má taky za sebou docela slušnou výstavní sezónu, ale co je u ní hlavní má rentgeny DKK 0/0 a DLK 0/0, její bratr Badhir má též DKK 0/0 a DLK 0/1, tak se snad konečně výsledky rentgenů zlepšují, ale to ukáže čas. Je škoda, že tato povinnost rentgenovat je jen tady v ČR a v okolních státech ne.   

            Do roku 2012 přeji všem příznivcům MC Vše nejlepší, hodně osobních i chovatelských úspěchů a budu se těšit na shledání ve výstavních kruzích.

 

                                                                                    Jana Ševčíková

                                                                                    CHS AnnJa Bohemia

 

 

Náhledy fotografií ze složky Prezentace PPM 2011